Narożnik bez nóżek czy na nóżkach?

Na rynku meblowym mamy bardzo szeroki wybór produktów stylowych o zróżnicowanym wyglądzie i funkcjonalności. Nie inaczej jest z narożnikami, które dużą popularnością cieszą się już od lat. Szukając odpowiedniego mebla dla swojego salonu, warto zwrócić uwagę także na pewne szczegóły, jak choćby to, czy posiadają one nóżki, czy nie. Ma to jakieś znaczenie?

Czym jest narożnik?

Narożniki to meble niezwykle funkcjonalne, które powstały z myślą o tym, by maksymalnie wykorzystać wolną i nieużywaną przestrzeń. Najczęściej są to rzecz jasna kąty, ale współcześnie meble te mogą być stawiane właściwie w dowolnej konfiguracji. Charakteryzują się szeroką funkcjonalnością, dzięki czemu doskonale sprawdzają się zarówno do codziennego relaksu i wypoczynku, jak i snu, dzięki posiadanej funkcji spania.

Często narożniki mają także pojemniki na pościel, co umożliwia zachowanie porządku bez konieczności gospodarowania dodatkowej przestrzeni. Dostępne są w zróżnicowanej stylistyce – nowoczesne, minimalistyczne, skandynawskie, klasyczne. Mogą też posiadać stonowane lub wyraziste kolory, łagodne oraz ostre kształty.

Narożniki na nóżkach – gdzie?

Narożniki mogą być dostępne w dwóch wersjach – na nóżkach i bez nich. To, które się wybierze, będzie zależało przede wszystkim od nas i od pomieszczenia, w którym znajdzie się mebel. Jeżeli chodzi o narożniki na nóżkach, sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach (meblobranie.pl), ponieważ dzięki temu przestrzeń wydaje się lżejsza. Nie przytłaczają one wnętrza i dodatkowo mogą stanowić także pewną ozdobę, z racji tego, że występują w różnych formach. Niższe lub wyższe, węższe lub szersze, wykonane z drewna, metalu czy tworzyw sztucznych.

Kiedy wybrać narożniki bez nóżek?

Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla pomieszczeń większych, gdzie ważne będzie stworzenie wrażenia pełnego pokoju. Są one zazwyczaj bardziej masywne, a przez to sprawiają wrażenie cięższych i przytłaczających. Pozwalają jednak na lepsze utrzymanie czystości, z racji tego, że mebel przykrywa część podłogi, której i tak nie widać. To stylowe rozwiązanie dla osób lubiących prostotę. To elegancki wybór, dzięki czemu pokój wraz z resztą wyposażenia stanie się pewną całością. W tym wypadku warto jednak zadbać o to, by inne meble współgrały z narożnikiem pod względem stylu.

Narożniki z nóżkami czy bez?

Choć są pewne przesłanki mówiące o tym, w jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się narożniki z nóżkami lub bez tak naprawdę wybór będzie zależał tylko i wyłącznie od nas. To tylko jeden z elementów, na który warto zwrócić uwagę i ma on charakter raczej stylizacyjny. Ważniejsze będzie skupienie się na takich kwestiach jak: wielkość, funkcjonalność, styl, czy rodzaj obicia. Wszystko to razem, będzie łączyło się w mebel, który idealnie wpasuje się w aranżacje naszego salonu i stanie się miejscem, w którym z przyjemnością będziemy wypoczywać, przyjmować gości oraz spać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here