Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?

Wybór odpowiednich elektronarzędzi to dość skomplikowana sprawa. Parametrów, którymi mogą się cechować, jest całkiem sporo. Jednym z tego rodzaju urządzeń są oczywiście wkrętarki akumulatorowe. Poniżej prezentujemy kilka najistotniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, decydując się na wybór tego rodzaju urządzenia.

Jakie parametry trzeba sprawdzić przy zakupie wkrętarki?
Najważniejszą sprawą jest oczywiście dostosowanie parametrów kupowanego urządzenia do zastosowań, jakie ma spełniać. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów, które mają wpływ na pracę przy wykorzystaniu tego rodzaju urządzenia.
– Moc wkrętarki – im wyższa moc tym będą one w stanie poradzić sobie z twardszym materiałem, a dodatkowo dzięki temu, że szybciej poradzą sobie z wykonaniem zadania Pozwoli to także na wydłużenie czasu pracy na baterii.
– Napięcie – im wyższe napięcie, tym większa możliwa moc do uzyskania. Urządzenia, które działają na napięciu 4.8V, mają bardzo małą moc i nadają się w większości tylko do skręcania mebli, Jeżeli chodzi o urządzenia od 6-12V to nadadzą się dla większości majsterkowiczów, urządzenia dla profesjonalistów powinny pracować na napięciu co najmniej 18V.
– Moment obrotowy – parametr ten określa siłę, z jaką śruby mogą zostać osadzone, im będzie większa, tym głębiej będzie można osadzić śruby w otworach.
– Czas pracy na baterii – oczywiście im dłuższy czas pracy na baterii, tym lepiej. Użytkowanie urządzenia staje się o wiele przyjemniejsze. Ważnym elementem jest także czas ładowania. Im krótszy, tym częściej można używać danego urządzenia.

To gdzie dokona się zakupu ma mniejsze znaczenie, ponieważ wszędzie urządzenia są tej samej jakości. Ważniejszą kwestią jest to jakiej firmy urządzenie się wybierze. Parametry to jedna kwestia, natomiast firma ma już jakieś znaczenie, ponieważ od jakości wykonania urządzenia zależy bardzo dużo. Parametry to jedno, natomiast jakość wykonania to już zupełnie inna kwestia. Warto wybierać sprawdzone marki urządzeń, aby uniknąć rozczarowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here