Remont mieszkania, o czym warto pamiętać?

Zwykle remont wykonuje się po to, aby poprawić sobie komfort życia. Dlatego też, zanim przystąpi się do jego realizacji, warto pamiętać o kilku bardzo ważnych i istotnych kwestiach, ponieważ później może być trudno to poprawić. Poniżej prezentujemy kilka bardzo istotnych uwag, które mogą się przydać na etapie planowania remontu.

Dokładne pomiary powierzchni

Odpowiednie pomierzenie powierzchni do remontu, jest bardzo ważne. Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy policzyć ile potrzebne, będzie nam farby, płytek, fugi, kleju i wielu innych niezbędnych rzeczy podczas remontu. Jest to bardzo ważne, ponieważ kilka centymetrów może mieć bardzo znaczenie. W przypadku, gdy zmierzy się za mało zajdzie później konieczność dokupienia materiałów czy też uzyskany efekt okaże się niezbyt satysfakcjonujący. Warto w miarę możliwości pomierzyć wszystkie pomieszczenia, aby nie musieć chodzić do sklepu wielokrotnie.

Budżet

W większości przypadków oszczędzanie na siłę nie jest dobrym pomysłem, ale i przesada w drugą stronę nie zawsze wyjdzie na dobre. Jeżeli chodzi o rzeczy, na których na pewno nie warto oszczędzać, to są to drzwi i okna. Elementy te mają wpływ nie tylko na wygląd mieszkania, ale także na ocieplenie. Jeśli okna będą przepuszczały zimno, to na nic nie zda się nawet dodatkowe ocieplenie. Wybrane wyposażenie kuchni również powinno być solidne, ponieważ są to elementy stosunkowo drogie i takie, których raczej się nie wymienia. Rzeczy, na których natomiast można trochę oszczędzić (z umiarem) to np. farba, panele itp. Oczywiście trzeba także pamiętać, aby przy planowaniu budżetu zapewnić sobie nadwyżkę na dodatkowe kleje, farby.

Oświetlenie

Pierwszymi działaniami przy gruntownym remoncie powinno być oświetlenie. Warto zadbać nie tylko o dostateczną ilość punktów świetlnych, ale także ich rozłożenie. Jest to istotne zarówno pod kątem prac remontowych, jak i później korzystania z mieszkania. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku starszych budynków, ponieważ tam oświetlenie jest zwykle źle zaplanowane.

Istotnymi kwestiami jest także dostosowanie prac do odpowiednich pór roku, łatwiej oczywiście prace murarskie wykonywać latem, ponieważ wszystko szybciej schnie. Dodatkowo wiele osób zapomina o odpowiednim zaplanowaniu kuchni i jej praktyczności. Zmiana projektu jest później zwykle bardzo trudna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here