Odśnieżanie wokół domu, jak robić to sprawniej?

       Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego. To sprawia, że jako jej obywatele jesteśmy narażeni na walkę zimą i ze śniegiem. Nie zliczymy ile razy budziliśmy się i za oknem mieliśmy okazję dostrzec inna rzeczywistość. Pełną białego puchu. Jako dzieci cieszyliśmy się z możliwości zabawy w śniegu. Niestety dzieciństwo mija szybko i pojawia się dorosłość. Wtedy wizja odśnieżania przestaje być traktowana jako zabawa, a wręcz jak kara. Tym bardziej warto zastanowić się oraz wziąć pod uwagę jak ułatwić sobie tą czynność.

Sposoby odśnieżania

        Każda metoda ma swoje wady i zalety. Jako właściciele swojej posesji powinniśmy przemyśleć wszystkie aspekty i dobrać taką opcję, która pozwoli nam odśnieżyć ją efektywnie. Do najbardziej popularnych sposobów na radzenie sobie ze śniegiem należy niewątpliwie prosta łopata i miotła. Kilkadziesiąt ruchów ramionami i praca odchodzi w zapomnienie. Do tego są one bardzo ekologiczne.  Są najczęściej dedykowane małemu obszarowi, który spokojnie możemy w kilkanaście minut odśnieżyć. Jednak co możemy zrobić, kiedy nasz teren jest wielkości np.: boiska piłkarskiego? To ciężkie zadanie dla naszego ciała. Na szczęście z pomocą przychodzą nam spalinowe, bądź elektryczne odśnieżarki. To najefektywniejszy sposób na poradzenie sobie ze śniegiem. Działają one na zasadzie kosiarki, która za pomocą wirnika wciąga śnieg, a następnie poprzez komin wyrzuca w boczną stronę terenu. Odległość wyrzutu można często zmierzyć w metrach. Niemniej przy wyborze odśnieżarki warto kierować się wysokością roboczą, jaki napęd ma odśnieżarka, a także szerokością odśnieżania.

Czego nie używać do odśnieżania

        Niewątpliwie najbardziej destrukcyjną moc ma sól. O ile dla śniegu nie robi to różnicy, tak nasze kafelki lub rośliny bardzo odczują taką ingerencję. Może zdarzyć się tak, że przez regularne posypywanie solą będziemy musieli zakupić nowe wykończenie chociażby schodów. Warto pamiętać, że używanie łopaty bez gumowej końcówki również przyczyni się do stopniowego niszczenia powierzchni. Warto zainwestować w dobrej jakości narzędzia, aby skutecznie odśnieżać teren wokół domu bez przykrych niespodzianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here