Jak sfinansować nieruchomości komercyjne?

katowice ul. zawiszy czarnego5
Katowice Zawiszy Czarnego Śląsk; śląskie, nieruchomość komercyjna; inwestycja; hotel; hostel; powierzchnie biurowe

Zakup nieruchomości zawsze wiąże się z poważnym wydatkiem. Mimo tego rynek cieszy się rosnącym powodzeniem nie tylko wśród firm, ale także inwestorów prywatnych. Niewątpliwie czynnikiem przyciągającym są atrakcyjne możliwości zysku. A jak sfinansować zakup nieruchomości komercyjnej?

W tradycyjnym sposobie myślenia finansowanie i nieruchomość nieodłącznie wiążą się z kredytem hipotecznym. To rozwiązanie dotyczy jednak wyłącznie zakupu lokalu mieszkalnego i nie znajdzie zastosowania w przypadku nieruchomości komercyjnych. Jednak nie oznacza to, że takiej inwestycji nie da się sfinansować przy pomocy zewnętrznych źródeł. Możliwości jest co najmniej kilka.

Nieruchomość za gotówkę

W przypadku posiadania odpowiedniej sumy w gotówce, istnieje możliwość przeznaczenia jej na inwestycję w nieruchomość komercyjną, która może generować regularne zyski. Chociaż mogłoby się wydawać, że jest to najlepsze wyjście, to w praktyce takie rozwiązanie ma jednak kilka wad. Przede wszystkim, wymaga posiadania naprawdę dużo wolnych środków, a o to niełatwo nawet w przypadku dużych firm, nie wspominając o inwestorach indywidualnych.

Ewentualna decyzja o takiej inwestycji i przeznaczeniu sporej sumy na zakup nieruchomości komercyjnej, powinna być poprzedzona solidną analizą. W przypadku przedsiębiorstwa konieczne jest upewnienie się co do realnego zaplecza finansowego. Należy również mieć na uwadze wpływ takiej decyzji na płynność finansową firmy. Dlatego znacznie częściej wybieraną opcją w przypadku nieruchomości komercyjnych jest finansowanie zewnętrzne.

Wsparcie zewnętrzne

Dobrym źródłem pozyskania pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie nieruchomości komercyjnej może być kredyt inwestycyjny. Produkt ten znajdziemy w ofercie wielu banków funkcjonujących na polskim rynku. Jednak aby móc ubiegać się o środki z takiego kredytu, konieczne jest właściwe przygotowanie, obejmujące m.in. opracowanie biznesplanu czy wskazanie zabezpieczeń kredytu. Należy także przygotować się na czasochłonny proces analizy ze strony banku.

Alternatywnymi rozwiązaniami dla kredytu bankowego mogą być np. pożyczki udzielane przez inne podmioty, np. inwestorów prywatnych. Działają oni nie tylko w pojedynkę, ale często w formie zamkniętych funduszy inwestycyjnych. Jeszcze inną, także cieszącą się niemałą popularnością formą wsparcia zewnętrznego jest leasing. Jeżeli natomiast chcemy korzystać z nieruchomości lub czerpać z niej zyski, ale niekoniecznie stawać się jej właścicielami, możemy zdecydować się na najem.

Jakie nieruchomości wybrać?

Bez względu na formę finansowania jaką wybierzemy, poszukując oferty nieruchomości komercyjnych, warto zapoznać się nie tylko z ogłoszeniami dostępnymi na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych, ale także poszukać dostępnych ogłoszeń u mniej oczywistych partnerów. Szeroką ofertą nieruchomości komercyjnych na sprzedaż, a także na wynajem dysponuje Orange Polska. W skali całej Polski jest to ponad 400 obiektów z przeznaczeniem zarówno biznesowym, jak również mieszkalnym.

Niewątpliwą zaletą Orange Polska jest wiarygodność potwierdzona zarówno siłą międzynarodowej marki, jak i stabilnością finansową. Duża liczba nieruchomości w posiadaniu Orange wynika z historii firmy, w przeszłości były one wykorzystywane m.in. do utrzymania urządzeń technicznych. Wraz z rozwojem usług telekomunikacyjnych i technologii, zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie zmalało. W ten sposób w ofercie Orange pojawiło się wiele ciekawych nieruchomości w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach biznesowych, które mogą obecnie posłużyć innym.

Warto również zwrócić uwagę na wsparcie, jakie otrzymujemy od specjalistów firmy w procesie inwestycyjnym. Doradcy Orange towarzyszą klientom od samego początku, pomagając wybrać właściwą nieruchomość, odpowiadającą ich potrzebom i wymaganiom. Stanowią profesjonalne wsparcie na każdym etapie sprzedaży, a także po zrealizowaniu transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here