Domowy ogródek, co warto w nim posadzić?

Domowy ogródek to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy narzekają na brak przestrzeni, którą można by przeznaczyć na ogród. Idealnym miejscem, w którym możemy posadzić niektóre gatunki warzyw oraz większość ziół są duże donice. Z powodzeniem możemy ustawić je na balkonie lub tarasie. Część z nich może zaś rosnąć na parapecie.

Jakie warunki zapewnić roślinom w donicach?

Do najczęściej hodowanych roślin jadalnych w donicach należą: pomidorki koktajlowe, bazylia, oregano, mięta czy melisa. Z powodzeniem możemy hodować większość z nich na parapecie. Zanim zaczniemy uprawiać którąś z wymienionych roślin, postarajmy się o to, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat jej wymagań. Niektóre zioła preferują dobrze nasłonecznione stanowiska, podczas gdy innym odpowiadały będą zacienione. Na pewno jednak dobrze nasłonecznionych stanowisk będą wymagały pomidorki koktajlowe. Każdą posadzoną w donicy roślinę musimy regularnie podlewać. Wydaje się to oczywiste, ale wiele osób zapomina o systematyczności. Jest to naprawdę bardzo ważne.

Jak wykorzystywać zioła i warzywa z domowego ogródka?

Zioła i ogródka z domowego ogródka możemy wykorzystać na rozmaite sposoby. Przede wszystkim dobrze byłoby zatroszczyć się o to, aby posadzić zioła, które lubimy. W przeciwnym razie nie będziemy ich używać. Mięta, która jest bardzo łatwa w uprawie znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Możemy wykorzystać ją na różne sposoby, zarówno do deserów jak i do dań pikantnych. Istnieje wiele odmian mięty, dlatego każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Innym, niezwykle popularnym i aromatycznym ziołem jest bazylia. Znajduje ona zastosowanie zwłaszcza do dań na słono. Najlepiej smakuje w połączeniu z pomidorkami koktajlowymi, które również można wyhodować na parapecie. Z bazylii można również przyrządzić aromatyczne pesto, które będzie wspaniałym dodatkiem nie tylko do makaronu, ale również do kanapek. Innym ziołem godnym polecenia jest oregano. Oregano niesamowicie wzbogaci smak mięs. Trudno wyobrazić sobie bez niego również włoską pizzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here